Hologramy

Wybierz i Zamów! tel. 604 212 605

Hologram zabezpiecza produkt, gwarantując jego niepowtarzalność, podwyższając tym samym jego prestiż. Hologramy posiadają obecnie dwa podstawowe przeznaczenia: – jako zabezpieczenie produktów i dokumentów, – w marketingu, jako element wyróżniający produkt (znak najwyższej jakości).

Hologram standardowy

Hologram standardowy to hologram oparty na gotowych już wzorcach, z możliwością naniesienia indywidu-alnych nadruków. Uzyskany w ten sposób hologram to spersonalizowany i niepowtarzalny produkt, o niższym koszcie jednostkowym (niż w przypadku hologramu indywidualnego) przy mniejszych nakładach, bez konieczności przygotowania matrycy oraz krótszym czasie realizacji zamówienia. Hologramy stanowiące podłoże do nadruku nie są sprzedawane bez uprzedniej personalizacji, także ryzyko podrobienia hologramu praktycznie nie występuje.

Wzory hologramów standardowych:


Nr1 – koło o średnicy  Nr2 – koło o średnicy        Nr3 – kwadrat            Nr4 – dowolna
21 mm, kwadrat               19 mm.                            19 x 19 mm.          wielkość i kształt.
21 x 21 mm.


Nr5 – dowolna            Nr6 – dowolna             Nr7 – kwadrat            Nr8 – dowolna
wielkość i kształt.      wielkość i kształt.          20 x 20 mm.          wielkość i kształt.

.


Nr9 – kwadrat            Nr10 – kwadrat       Nr11 – kwadrat 20 x    Nr12 – kwadrat 20 x
20 x 20 mm, koło o         20 x 20 mm.         20 mm, złoty GOLD         20 mm złoty
o średnicy 20 mm.                                         STAR, srebrny                  AURIS.
SILWER STAR.


Nr13 – prostokąt         Nr14 – kwadrat          Nr15 – dowolna
15 x 21 mm.              20 x 20 mm.         wielkość i kształt.

Przykład hologramów personalizowanych nadrukiem termotransferowym:

.

Przykład hologramów grawerowanych laserem:


Hologram indywidualny

Hologram indywidualny to propozycja dla najbardziej wymagających. Na podstawie Państwa sugestii stworzona zostanie matryca, zawierająca zaproponowane przez Państwa elementy graficzne. Matryca umożliwia produkcję zindywidualizowanych i niepowtarzalnych hologramów z Państwa logo i grafiką. Od stopnia skomplikowania wzoru na hologramie (a co za tym idzie stopnia bezpieczeństwa) uzależnione są koszty wykonania matrycy.


Przykład hologramów indywidualnych:

 

 

Hologramy – najważniejsze cechy

Hologramy, które znajdują się na kartach plastikowych to trójwymiarowe obrazy optyczne. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed fałszerstwami. Dzięki nim można określić autentyczność karty, czy dokumentu. Hologramy umieszcza się więc ze względów bezpieczeństwa.

Najważniejszą cechą hologramów jest ich trójwymiarowy efekt oraz ślad zostawiony po oderwaniu. Mają niepowtarzalny wygląd, dlatego są trudne do podrobienia. Ma to zapobiec fałszerstwom. Sprzyja temu także skomplikowany wzór, który jest na nich umieszczany. Co ważne, hologramy zabezpieczają przed kopiowaniem i fałszowaniem dokumenty ze względu na to, że nie można ich odtworzyć poprzez zastosowanie standardowych technik drukowania. Hologramy potwierdzają także autentyczność karty czy dokumentu. Dzięki nim możliwe jest zidentyfikowanie, czy karta lub dokument jest prawdziwy.

Hologramy –  najczęstsze zastosowania

Główną funkcją jest zabezpieczenie przed fałszerstwami oraz potwierdzenie autentyczności karty lub dokumentu. Stosuje się je także w systemach kontroli dostępu. Umieszcza się je na kartach, z których korzystają pracownicy, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie, czy to prawdziwy dokument. Zapobiega to nieautoryzowanym wejściom do niektórych obszarów.

Hologramy stosuje się także do znakowania produktów w różnych branżach, co ogranicza ryzyko ich podrobienia. Dotyczy to głównie produktów, w których zastosowanie konkretnych składników czy procesów technologicznych ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo oraz poprawne działanie. 

Hologramy niekiedy mogą również pełnić rolę reklamową. Przyciągają uwagę ze względu na swój atrakcyjny wygląd, co może pomóc w dotarciu do nowych odbiorców.

Korzyści wyboru hologramów na kartach plastikowych od MCARD

Jeśli zależy Ci na hologramach na kartach plastikowych najwyższej jakości, postaw na rozwiązania dostarczane przez MCARD. Specjalizujemy się w produkcji tych produktów i do tej pory zaufało nam już wielu klientów. Nasze karty z hologramami są trudne do podrobienia, co wpływa korzystnie na bezpieczeństwo ich stosowania. Wykorzystujemy w tym celu odpowiednie technologie druku i produkcji. Złożone wzory oraz trójwymiarowy efekt zmniejszają ryzyko podrobienia.

Ważną zaletą hologramów od MCARD jest także ich estetyczny wygląd. Dbamy o to, aby spełniały nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Możemy również dostosować je do indywidualnych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą MCARD oraz dołączenia do grona naszych Klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą naszej oferty, a w niej: karty plastikowe, karty zbliżeniowe, identyfikatory, karty rabatowe  i wiele więcej!